+48 508 382 523

 sklep@e-common.pl

Wersje językowe
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Koparka łańcuchowa – co to jest i czy warto kupić? 1
Koparka łańcuchowa – co to jest i czy warto kupić?

Prace ziemne wydają się kosztowne, pracochłonne i wymagające dużej ilości czasu do zrealizowania celu. Otóż nic bardziej mylnego! Wystarczy korzystać z odpowiednich narzędzi, które umożliwią Ci efektywną, wygodną i bezpieczną pracę – nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w tego typu czynnościach.

Doskonałym przykładem wyposażenia, które może okazać się pomocne przy pracach ziemnych, jest koparka łańcuchowa. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jej możliwości i zastosowań? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Skorzystaj więc z pomocy ekspertów e-Common i wybieraj koparki łańcuchowe w sposób świadomy.

Spis treści:

 • Co to jest koparka łańcuchowa?
 • Koparka łańcuchowa – zastosowanie
 • Na co zwrócić uwagę wybierając koparki łańcuchowe? Specyfikacje i parametry
 • FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co to jest koparka łańcuchowa?

Koparka łańcuchowa to wygodne, wydajne i efektywne narzędzie, pozwalające na maksymalizację pracy przy kopaniu podłużnych wykopów w ziemi – szczególnie jeśli potrzebujesz stosunkowo płytkiego wykopu na głębokości ok. 50-100 cm. Z jej pomocą realizowane są wąskie wykopy o precyzyjnym, liniowym charakterze.

Koparka łańcuchowa Weibang WBTR126H Koparka łańcuchowa Cedrus Loncin G420F Koparka łańcuchowa Cedrus Loncin G200F CEDKP02
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Budowa i zakres pracy koparek łańcuchowych jest niezwykle prosty. Wyposażone są one w łańcuch poruszający się wokół koła napędowego, który ulokowany został w górnej części urządzenia. Koparka łańcuchowa odprowadza również ziemię z pomocą specjalnych łyżek. Jest to niezbędny system pozwalający na wykopanie precyzyjnych tuneli o szerokości ok. 10-18 cm.

Profesjonalnie koparka łańcuchowa dostępna w ofercie renomowanych producentów narzędzi przemysłowych to niezwykle wydajny sprzęt. W godzinę potrafi wykopać nawet 200 m rowu. Na uwagę zasługuje również fakt, że koparki łańcuchowe doskonale radzą sobie zarówno ze zwykłą ziemią, jak i zbitą gliną czy zmrożonym gruntem. Korzystanie z takich koparek jest łatwe i bezpieczne, a wszelkie nierówności gruntu nie stanowią wyzwania – dzięki czemu możesz z powodzeniem pracować z użyciem takiej koparki bez większego doświadczenia. Pamiętaj jednak o tym, by zachować wszelkie zasady BHP.

Koparka łańcuchowa – zastosowanie

Funkcjonalna koparka łańcuchowa to urządzenie wykorzystywane to automatyzacji kopania precyzyjnych wykopów ziemnych w formie wąskiej, precyzyjnej linii. Jako że prace przygotowawcze, budowlane lub remontowe bywają złożone i zróżnicowane, koparka łańcuchowa może okazać się niezbędna m.in. w zakresie:

 • zwykłych prac ziemnych,
 • przygotowania podłoża do położenia instalacji, rur i kabli,
 • zamontowania systemu nawadniania w ogrodzie,
 • wykopów niezbędnych w rolnictwie.
 • wyznaczenia równych granic ścieżki. 

Koparki łańcuchową znajdą oczywiście swoje zastosowanie również w ogrodnictwie – m.in. do takich zadań jak wykonanie rowków drenażowych, do systemu nawadniania czy podlewania kropelkowego. Stworzenie więc innowacyjnej uprawy wyposażonej w wygodne systemy automatyzacji stanie się więc niezwykle proste i szybkie.

Jak widać, do wielu zadań nie musisz angażować specjalistów z ciężkim sprzętem budowlanym. Czasem wystarczą proste narzędzia, które dostępne są w ofercie e-Common. Poznaj dostępne rozwiązania i skorzystaj z technologii wspierających każdy etap Twojej pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając koparki łańcuchowe? Specyfikacje i parametry

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście moc oraz pojemność silnika. Ma na rzeczywisty wpływ na tempo pracy czy jej zakres oraz możliwości samego sprzętu. Im większa pojemność, tym koparka łańcuchowa jest mniej obciążona w trakcie kopania.

Szerokość i głębokość wykopu to druga najważniejsza informacja na temat możliwości danego modelu, zaraz po mocy jego silnika. To te dane informują potencjalnego użytkownika, czy dany sprzęt spełni jego potrzeby.

Następnie zwróć uwagę na takie szczegóły jak:

 • ilość zębów,
 • materiał, z których został wyprodukowany łańcuch,
 • dostępność napędu,
 • pojemność zbiornika paliwa i oleju,
 • dodatkowe wyposażenie (takie jak pompowane koła lub ergonomiczny uchwyt).

Pamiętaj o tym, by zawsze stawiać na markowy sprzęt od renomowanych producentów. Jego wykonanie nie pozostawi wątpliwości pod kątem jakości i niezawodności oraz zadowolenia z wydajnej pracy. Jeśli nie wiesz, która koparka łańcuchowa najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, skorzystaj z naszego wsparcia. Zespół e-Common jest do Twojej dyspozycji.

Koparka łańcuchowa Weibang WBTR126H Koparka łańcuchowa Cedrus Loncin G420F Koparka łańcuchowa Cedrus Loncin G200F CEDKP02
     
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy warto inwestować w koparki łańcuchowe?

Inwestycja w koparki łańcuchowe to dobry pomysł dla firm budowlanych i remontowych, wypożyczalni sprzętu oraz dużych gospodarstw przemysłowych, które regularnie realizują projekty wymagające precyzyjnego wykopywania rowów – np. pod instalacje rurociągów czy kable. Dzięki wysokiej efektywności i dokładności, koparki łańcuchowe mogą znacznie przyspieszyć realizację projektów, obniżając jednocześnie koszty pracy oraz zwiększając konkurencyjność firmy.

Kiedy używać koparek łańcuchowych?

Koparki łańcuchowe znajdują zastosowanie w pracach ziemnych wymagających precyzji – takich jak wykopy pod instalacje rurociągów, kable, czy fundamenty. Są idealne do tworzenia rowów o ściśle określonych wymiarach – co sprawia, że są niezastąpione w projektach infrastrukturalnych, sieciowych i budowlanych, gdzie dokładność oraz efektywność są kluczowe.

Ile kosztuje koparka łańcuchowa?

Koparka łańcuchowa może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jej cena uzależniona jest od wielu czynników – w tym od: parametrów technicznych (np. mocy silnika), zaawansowania technologicznego (np. z dostępnym napędem) czy marki producenta. Pamiętaj, że nie zawsze wybór najtańszej koparki łańcuchowej będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Wybierz sprzęt zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Komentarze do wpisu (1)

6 marca 2024

Pomocny artykuł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium